Učitelská platforma

Budoucnost pro učitele. Učitelé pro budoucnost.

Home Základní informace

Učitelská platforma je profesní organizací učitelů a ředitelů MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ a ZUŠ, kteří se sdružili se zájmem společně hájit zájmy a názory svých členů v jednání s MŠMT a dalšími úřady, které ovlivňují práci a výkon učitelského povolání.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dosud nemá partnera z řad učitelů, se kterým by řešilo návrhy týkající se práce a výkonu učitelské profese. Prováděným změnám tak často chybí vhled do učitelského terénu a veškeré snahy pak ztroskotávají v důsledku nízké podpory a negativního přijetí. Vedle finanční neefektivnosti nedochází ani ke zkvalitnění podmínek práce učitelů. Proto věříme, že Učitelská platforma přinese pozitivní změnu do českého vzdělávání.

Hodnoty, kterým ve vzdělávání věříme: Svoboda, kvalita, respekt, spolupráce.

Podrobněji na stránce: Cíle Učitelské platformy

Podmínkou členství v Učitelské platformě je:

  • být učitelkou či učitelem a mít pracovněprávní vztah se školským zařízením v rozsahu alespoň jedné hodiny výuky týdně v MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ a ZUŠ,
  • nebo studium na pedagogické fakultě či učitelského oboru na nepedagogických fakultách.

Učitelská platforma je otevřena i podporovatelům, a to především dalším pedagogickým profesím (asistenti, speciální pedagogové, školní psychologové apod.), s kterými by členové UP rádi konzultovali své návrhy a zjišťovali jejich zkušenosti. Tito příznivci mají podle stanov status registrovaných příznivců.

Podrobněji na stránce: Lidé

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial